W dniach 29.08.2023 r. - 31.08.2023 r. na terenie Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” gościliśmy członków Organizacji Turystycznej Posumavi oraz Lokalnej Grupy Działania MAS Pošumaví z Czech. Grupa przyjechała do nas z miejscowości Klatovy znajdującej się w południowo zachodnich Czechach. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w realizacji projektów unijnych w szczególności realizowanych w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia OLGD

Mieliśmy ogromną przyjemność odwiedzić CWINT Obserwatorium Astronomiczne, gdzie grupa zachwyciła się obiektem oraz przede wszystkim informacjami i ciekawostkami, które usłyszeliśmy. Zwiedziliśmy aktualne wystawy w Muzeum Regionalne im. Władysława Golusa, dla naszej grupy zostały zorganizowane warsztaty z czerpania papieru, po których każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonany papier, następnie zwiedziliśmy Basztę Kazimierzowską oraz podziwialiśmy panoramę Ostrzeszowa. Aby kontynuować podziwianie pięknych widoków udaliśmy się na Bałczynę. Kolejnym niesamowitym miejscem, które nasi goście mogli odwiedzić było Muzeum Elementarza im. prof. Mariana Falskiego. Wiele pozytywnych emocji wśród uczestników wywołały warsztaty z wypieku chleba oraz wyrobu masła i sera w Chlebowej Chacie. Nie mogliśmy oczywiście ominąć jedynej w Polsce Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej czy Muzeum w Pobernardyńskim Zespole Klasztornym. Mieliśmy również okazję odwiedzić wspaniałą Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika.

Dziękujemy Restauracji Dworek 1885 Ostrzeszów za profesjonalne przyjęcie naszych gości, oraz wszystkim osobą dzięki, którym ta wizyta była tak wspaniała.