II edycja konkursu na najlepszy piernik świąteczny!

Stowarzyszenie „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” we współpracy z Ostrzeszowskim Centrum Kultury oraz Starostwem Powiatowym w Ostrzeszowie zapraszają na

II edycję Konkursu na najlepszy piernik świąteczny

 

Konkurs odbędzie się 09 grudnia 2022r. w Ostrzeszowie - wypieki konkursowe należy przynosić

do Ostrzeszowskiego Centrum Kultury od godz. 10.00 do 12.00

 

Kolejny etap ewaluacji

W dniu 21.11.2022 roku w Stowarzyszeniu "Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania" odbyło się spotkanie przedstawicieli rady, zarządu, beneficjentów oraz pracowników biura, które prowadził Pan Mariusz Wachowicz z firmy OMIKRON. Podczas przeprowadzonego zogniskowanego wywiadu grupowego rozmawiano o kwestiach związanych z ewaluacją, przede wszystkim o budowaniu kapitału społecznego, współpracy między gminami, o aktywizacji i animacji społecznej czy o wspieraniu turystyki.  

Warsztaty kulinarne w ramach projektu współpracy "Nasze Smaki" - zachowanie dziedzictwa kulinarnego

Stowarzyszenie "Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania" zaprasza młodzież w wieku 15 - 19 lat na warsztaty kulinarne.

Warsztaty są organizowane w ramach realizacji projektu współpracy pn. "Nasze Smaki" - zachowanie dziedzictwa kulinarnego. 

Podczas warsztatów połączymy się on-line z przedstawicielami z Rumunii w celu zaprezentowania dla nich potraw kuchni wielkopolskiej oraz przygotujemy potrawy kuchni rumuńskiej, które przedstawią dla nas!

 Konkurs na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry!

W minioną sobotę 08.10.2022 r. odbył się konkurs na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry pn. „Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka”, którego organizatorem był Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Łącznie do konkursu zgłoszonych zostało 37 ziemniaków, które trafiły do Ostrzeszowa niemal z całej Wielkopolski. Podczas publicznego ważenia okazało się, że ten z liskowskiej gminy jest najcięższy i ważył 2276 g. Padł więc kolejny rekord, bo ubiegłoroczny zwycięzca ważył nieco mniej, bo 2022 gramów.