Wyjazd studyjny Wielkopolskiej Sieci LGD

W dniach 25-27.09.2019 roku odbył się wyjazd przedstawicieli Wielkopolskiej Sieci LGD na teren lokalnych grup działania znajdujących się na obszarze województwa Kujawsko – Pomorskiego w ramach projektu „Międzyterytorialna współpraca LGD jako źródło wiedzy i doświadczenia”. Operacja współfinansowana ze środków UE w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W pierwszym dniu uczestnicy zapoznali się z działalnością LGD Chełmno, która jest miejską lokalną- grupą działania, działającą na obszarze miasta Chełmno. Dyrektor biura Pani Anna Cyrklaff, przedstawiła działalność lgd, opartej na realizacji Europejskiego Funduszu Społecznego, przedstawiła zrealizowane projekty związane z tematyką wykluczenia społecznego mieszkańców Chełmna. 

Następnego dnia uczestnicy projektu zapoznali się z działalnością dwóch lokalnych grup działania: Ziemia Gotyku, gdzie Pani Mariola Epa-Pikuła dyrektor biura przedstawiła działalność biura funkcjonowanie w aspekcie wielofunduszowości oraz przedstawiła zrealizowane projekty w terenie, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.