XIV Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi już za nami!

30 czerwca 2019 roku w Ostrzeszowie  odbył się kolejny - XIV Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi.

 

Festiwal rozpoczął się oceną pasztetów, potraw z gęsi, nalewek oraz ciast drożdżowych z owocami. Do konkursu zgłoszono 23 Pasztety, 22 Potrawy z gęsi, 14 placków drożdżowych oraz 37 nalewek. 

W jedynej w Polsce Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej odsłonili swoje tablice: Paweł Loroch oraz Izabela Byszewska 

 

Na scenie  w konkursie kulinarnym "Konkurs na najlepsze naleśniki - amatorzy w kuchni" udział wzięły 3 grupy składające się z harcerzy, ministrantów oraz graczy KP Victoria Ostrzeszów, w skład każdej z drużyn wchodziły 3 osoby. Przygotowane zostały wspaniale prezentujące się naleśniki

 

W konkursie Przeganianie gęsi, który odbył się na ul. Zamkowej udział wzięło 7 osób a najszybsi okazali się: 1 miejsce AGNIESZKA CHMIELIŃSKA, 2 miejsce MARIA PAWLAK, 3 miejsce MARCIN ŚWITOŃ. 

 

Konkurs dla przedszkolaków i przedszkoli na najładniejszą kukiełkę gęsi również cieszył się zainteresowaniem najmłodszych uczestników. Dzieci z dumą prezentowały przygotowane kukiełki gąsek, które urzekły swoim wyglądem kapitułę oceniającą.

 

Podczas festiwalu odbyła się Gra festiwalowa, której uczestniczy w zaskakująco szybkim tempie zebrali wszystkie punkty umieszczone w różnych stoiskach festiwalu.

 

 

Wyniki tegorocznego konkursu na potrawę z gęsi oraz pasztet przedstawiają się następująco: 

pasztety

potrawa z gęsi

konkursy wyniki 1

 

 

konkursy 2

Poniżej fotorelacja z festiwalu.