Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
Kolejny grant zrealizowany :: News - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

Kolejny grant zrealizowany

Następny grant został zrealizowany w ramach strategii OLGD PROW 2014-2020. Jest to projekt STOWARZYSZENIA NA RZECZ ROZWOJU GMINY KRASZEWICE  pt. „Witamy w Kraszewicach – budowa nowej infrastruktury rekreacyjno-kulturalnej: przystanku wraz z wiatą rowerową i tablicą informacyjno-historyczną na szlaku sieci turystycznej Doliny Prosny  ” , którego kwota dofinansowania wynosiła: 17 980,63 zł.


Projekt  zrealizowany został  w centrum miejscowości Kraszewice, niegdyś nazwanym „kraszewickim ratuszem”. Lokalizacja ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie działki, którą gmina Kraszewice w najbliższej perspektywie zamierza zagospodarować poprzez budowę przedszkola, placu zabaw, ścieżek edukacyjnych i elementów zieleni.

 

Budowa niekomercyjnej infrastruktury obejmowała zakup nowatorskiego przystanku, który wizualnie wkomponuje się w zagospodarowanie terenu wraz z zadaszoną rowerownią. Najważniejszym elementem jest innowacyjna tablica informacyjna, na której (dzięki systemowi zabezpieczeń i udostępniania) będziemy na bieżąco przekazywać ważne informacje dla mieszkańców i turystów poprzez zdjęcia i komunikaty:  wydarzenia w regionie, historia powstania miejscowości, ważne punkty na mapie turystycznej gminy. W projekcie zastosowano również oświetlenia typu LED w powiązaniu z zestawem fotowoltaicznym (zasilanie wyprowadzone od solaru umieszczonego na dachu wiaty przystankowej). Nowa infrastruktura zachęca do pozostawienia samochodu w domu, co z pewnością wpłynie na poprawę stanu powietrza w regionie, a także przyczyni się do zwiększenia aktywności i świadomości wśród mieszkańców – poprzez wiatę na rowery i zastosowanie rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska i klimatu. Jest to nowy obiekt infrastruktury turystycznej, który umożliwia osobom odwiedzającym pozostawienie w bezpiecznym miejscu roweru i udanie się do pobliskich zabytków, pomników przyrody czy kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

 

Realizacja przedsięwzięcia przyczyniła się wprost do osiągnięcia zamierzonych celów, których efektem jest:

- nowa ogólnodostępna infrastruktura turystyczna, rekreacyjna i kulturalna,

- wzrost liczby osób korzystających z obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej,

- wzrost aktywności fizycznej i mentalnej wśród mieszkańców i turystów,

- wzrost świadomości w zakresie ochrony środowiska i klimatu,

- możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań i infrastruktury.


Stronę odwiedziło: 80652 osób.