Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
News - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

Szkolenie dla członków Rady oraz pracowników biura SOLGD

 W dniu 17.10.2018 roku o godzinie 08:00 w siedzibie Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” odbyło się szkolenie dla członków Rady oraz pracowników biura.

Listy operacji w ramach naboru nr 8/2018/G, 9/2018/G

Informujemy, że w dniu 17.10.2018 roku podczas posiedzenia Rady Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” nr 9/2018 dokonano oceny 13 wniosków i wyboru operacji do dofinansowania w ramach naboru 8/2018/G oraz 9/2018/G

SOCP zaprasza na szkolenie

SOCP zaprasza administratorów danych osobowych, osoby odpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w przedsiębiorstwach i urzędach administracji publicznej, inspektorów ochrony danych oraz inne osoby zainteresowane szkoleniem z zakresu:OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH, które odbędzie się 18 października 2018 roku w budynku Stowarzyszenia Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Przemysłowa 27, 63-500 Ostrzeszów.

Fundacja Lemat zaprasza

 Fundacja Nauki i Edukacji LEMAT serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych robotyką i programowaniem do Biblioteki Miejskiej w Ostrzeszowie w sobotę 13. października na składanie robotów i innych urządzeń. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie Fundacji Lemat
oraz na "Click Crack" na facebooku.

Zmarł dr Grzegorz Russak

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Grzegorza Russaka
Dr Grzegorz Russak - kucharz, gawędziarz, propagator narodowych tradycji kulinarnych. Jego tablica z numerem 1 znajduje się w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej w Ostrzeszowie. Był naszym gościem wiele razy.  Oceniał pasztety i potrawy z gęsi, uczył nas trybować gęsi i raczył cudownymi gawędami oraz opowieściami o kuchni myśliwskiej i o kuchni polskiej. Mówił: „Mamy najlepszą kuchnię na świecie, ale jej nie znamy”. 

Szkolenie dla grantobiorców

W dniu 26.09.2018 roku w sali nr 17 UMiG Ostrzeszów odbyło się szkolenie dla grantobiorców. Szkolenie dotyczyło naboru wniosków w zakresie zachowania dziedzictwa lokalnego i ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej, kulturalnej i turystycznej. Podczas szkolenia omówiono zasady wnioskowania, formularz wniosku, załączniki oraz wskazano na najczęściej popełniane błędy. 

Szkolenie podatki VAT i CIT - regulacje w 2018 i zmiany na 2019


Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości  zaprasza właścicieli firm, księgowych, dyrektorów finansowych, pracowników i właścicieli biur rachunkowych, kancelarii podatkowych na szkolenie pt: PODATKI VAT I CIT - REGULACJE W 2018 I ZMIANY NA 2019

 które odbędzie się 26 października 2018 roku

 

 w budynku Stowarzyszenia Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości

 

 przy ul. Przemysłowa 27, 63-500 Ostrzeszów

Wyniki Konkursów kulinarnych Festiwalu Pasztetników

           16 września 2018 roku w Ostrzeszowie  odbył się kolejny - XIII Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi.

Festiwal rozpoczął się oceną pasztetów, potraw z gęsi, nalewek oraz rogalików. Do konkursu zgłoszono 37 Pasztetów, 35 Potraw z gęsi , 15 rogali oraz 28 nalewek. Przewodniczącym Kapituły oceniającej Pasztety i Potrawy z Gęsi by ł Prof. dr hab. dr h.c. Stanisław Wężyk. W skład tej Kapituły wchodziły: Prof. dr hab.  Małgorzata Nogala - Kałucka  - Członek Kapituły, Prof. dr hab. Ewa Łukaszewicz – Członek Kapituły, Dr inż. Jerzy Mróz – Członek Kapituły, Mirosława Rzepecka - Sekretarz, Joanna Ochniak – Członek Kapituły, Jean Bos – Członek Kapituły. Przewodniczącym w Kapitule oceniającej nalewki był Hieronim Błażejak- mistrz Polski . Skład tej Kapituły stanowili: Jan Babczyszyn, Wojciech Kałucki, Krystyna Sikora , Janusz Łakomiec, Andrzej Fiedoruk. Przewodniczącą w Kapitule oceniającej rogale była Sikora Krystyna. Skład tej Kapituły stanowili: Jan Babczyszyn, Wojciech Kałucki, Hieronim Błażejak, Janusz Łakomiec.

Najlepsze pasztety potrawy z gęsi i rogale wg poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:

Szkolenie dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy w zakresie projektów grantowych.

 Stowarzyszenie „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” serdecznie zaprasza na szkolenie dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy w zakresie PROJEKTÓW GRANTOWYCH, które odbędzie się 26.09.2018 r. o godzinie 13.00 w sali nr 17 Urzędu Miasta i Gminy Ostrzeszów (ul. Zamkowa 31, 63-500 Ostrzeszów)


 

Kolejne tablice w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej

  16 września 2018 roku podczas XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi odsłonięte zostały kolejne tablice w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej znajdującej się w parku nieopodal Baszty Kazimierzowskiej w Ostrzeszowie. 

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Stronę odwiedziło: 80634 osób.