Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
Ukończono grant w Mąkoszycach :: News - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

Ukończono grant w Mąkoszycach

Kolejny grant oddany do użytku w ramach strategii OLGD PROW 2014-2020.  Jest to projekt „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Mąkoszyce i okolic Z INICJATYWĄ” pt.: „Kochane Mąkoszyce, aktywnie będą spędzać życie” – budowa siłowni zewnętrznej w Parku im. Bogdana Kulli. Kwota dofinansowania projektu wynosiła 23 600,00 zł.

Głównym celem realizacji zadania było umożliwienie mieszkańcom podniesienia aktywności ruchowej, poprzez budowę niekomercyjnej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej - siłowni zewnętrznej.


W wyniku realizacji tego projektu grantowego zostały zaspokojone potrzeby upowszechniania aktywnego wypoczynku mieszkańców oraz potrzeby aktywizowania i integrowania środowiska lokalnego. Przy Szkole Podstawowej w Mąkoszycach nie ma sali gimnastycznej, a dzieci ćwiczą na nie przystosowanej do zajęć sali wiejskiej, więc w dużym stopniu powstała siłownia zrekompensuje te braki oraz umożliwi uatrakcyjnienie czasu wolnego nie tylko dzieciom ale całym rodzinom. Zatem wzrośnie zainteresowanie mieszkańców zdrowym stylem życia i aktywnymi formami spędzania czasu wolnego. W ramach projektu zostały zakupione urządzenia fitness do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zostały one przywiezione i zamontowane przez firmę sprzedającą na terenie Parku im. Bogdana Kulii w Mąkoszycach, tworząc miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracji społecznej. Siłownia w parku zawiera następujące urządzenia: jeździec, wioślarz, orbitrek, biegacz, wyciąg górny, krzesło do wyciskania, surfer, twister oraz urządzenie innowacyjne - zewnętrzny worek do kick-boxingu, który jest urządzeniem do ćwiczeń sportów walki. Ćwiczenia uderzeń i kopnięć zapewnią trening aerobowy, siłowy i techniczny mięśni całego ciała, co powoduje, że zewnętrzny worek do kick-boxingu jest wydajnym i wszechstronnym urządzeniem treningowym.

Zapraszamy do korzystania.


Stronę odwiedziło: 80434 osób.