Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
Kolejne granty oddane do użytku! :: News - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

Kolejne granty oddane do użytku!

Kolejny grant został już oddany do użytku w ramach strategii OLGD PROW 2014-2020. Jest to projekt Ludowego Zespołu Sportowego Kuźnia-Bobrek pt. „Budowa ogólnodostępnego boiska sportowego w miejscowości Bobrowniki” , którego kwota dofinansowania wynosiła 25,000 zł.

Głównym celem zadania była budowa ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej. Nowy obiekt zapewni odpowiedni stan infrastruktury rekreacyjnej na terenie Bobrownik i całej gminy. W wyniku realizacji zadania mieszkańcy Bobrownik uzyskali dostęp do niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej bez konieczności wyjazdu do oddalonych o 10 km miejscowości, w których znajdują się boiska do piłki nożnej typu orlik. Dostęp do boiska jest ogólnodostępny i rozwiąże problem utrudnionych rezerwacji na boiskach typu orlik.
Zadanie miało celu budowę płyty boiska polegającej na wyrównaniu terenu, położeniu nawodnienia i zasianiu nowej trawy boiskowej. Infrastruktura rekreacyjna uzupełniona została o dwie bramki wraz z akcesoriami niezbędnymi do montażu, piłkochwyt o wysokości 5 m i szerokości 20 m za jedną z bramek, oświetlenie energooszczędnymi lampami LED we wszystkich 4 narożnikach boiska. Innowacyjny charakter obiektu rekreacyjnego zapewnia radar prędkości lotu piłki – przenośne urządzenie pomiarowe stanowiące swojego rodzaju nowinkę techniczną. W ramach edukacji ekologicznej przy boisku ustawiona została tablica informacyjna z instruktarzem segregacji śmieci oraz trzy odpowiednio opisane kosze na śmieci.

Zapraszamy do korzystania.

 


Stronę odwiedziło: 80422 osób.