Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
Pierwsze granty już zrealizowane :: News - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

Pierwsze granty już zrealizowane

Jednym z pierwszych grantów oddanych do użytku w ramach strategii OLGD jest projekt  Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych pt: „Orienteering – aktywną formą spędzania wolnego czasu w powiecie ostrzeszowskim.”, , który został dofinansowany na kwotę 22 000,00  zł.


Orienteering to dyscyplina sportowa w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.

W ramach projektu zostały utworzone w lasach wokół zalewu Blewązka w Kobylej Górze oraz na terenie Lasu Klasztornego w Ostrzeszowie stałych punktów kontrolnych do orientacji sportowej - Zielonych Punktów Kontrolnych i udostępnienie map, na których te ZPK są zaznaczone.

Wykonano dokładne mapy do orientacji sportowej w ilości 600 sztuk . Stosowana w nich skala (na ogół 1:10 000) pozwala na umieszczenie na mapach praktycznie wszystkich, istotnych informacji o terenie; rzeźbie terenu, sieci dróg i ścieżek, rodzaju lasu i poszycia, zabudowy, charakterystycznych obiektów. Mapy z zaznaczonymi ZPK zostały umieszczone na stronie www.powiatostrzeszowski.pl, skąd każdy może sobie dowolną z tych map nieodpłatnie ściągnąć. Przy najbardziej popularnych wejściach do lasu zostały umieszczone tablice informacyjne, na których znajdują się mapy oraz informacja o samym projekcie.

Długości tras :

·         Las Klasztorny w Ostrzeszowie:

    -trasa krótka – 2,5 km

    -trasa długa – 5,5 km

·         Lasy wokół Zalewu Blewązka w Kobylej Górze:

    -trasa krótka – 3,5 km

    -trasa długa – 11,5 km


Stronę odwiedziło: 80436 osób.