Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
Pierwsze granty oddane do użytku :: News - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

Pierwsze granty oddane do użytku

Jednym z pierwszych grantów w ramach strategii OLGD, z którego można korzystać jest projekt Fundacji Nauki i Edukacji LEMAT pt. „Budowa ścieżki zdrowia w Rojowie (rozproszonych elementów siłowni zewnętrznej oraz urządzeń do Street Workout-u), poszerzonej o naukę segregacji odpadów z wykorzystaniem tablic edukacyjnych oraz aplikacji internetowej.”, którego kwota dofinansowania wynosiła: 9 774,40 zł.


Celem zadania było stworzenie na terenie Rojowa infrastruktury rekreacyjnej wyposażonej w elementy siłowni zewnętrznej: orbitrek, biegacz, poręcze równoległe oraz ławkę skośną.  Na potrzeby zadania powstała aplikacja tematyczna skierowana w szczególności do dzieci. Jej użytkownik może nauczyć się prawidłowej segregacji odpadów. Aplikacja ma formę gry interaktywnej.

Zamiarem projektu było zachęcanie mieszkańców Rojowa i okolic do aktywności fizycznej i podniesienia atrakcyjności turystycznej wsi.

 


Stronę odwiedziło: 80424 osób.