Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
Wyjazd studyjny do Saksonii :: News - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

Wyjazd studyjny do Saksonii

 W dniach 6-10 listopada 2017 roku z inicjatywy Jednostki Regionalnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego odbył się wyjazd studyjny do gminy Amtsberg w kraju związkowym Saksonia w Niemczech. W wyjeździe wzięli udział przedstawiciele Lokalnych Grup Działania z terenu Wielkopolski, w tym przedstawicielka naszej LGD.


 Podczas wyjazdu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z przykładami projektów zrealizowanych z dofinansowaniem z programu Leader, do których należały: Dom Opieki Osób Starszych Thum OT Jahnsbach oraz przekształcony budynek fabryki w miejscowości Thum Jahnsbach. Ciekawym projektem okazało się również wyposażenie strefy turystycznej w zabytkowej kopalni cyny. Inspirującym było także zobaczenie Domu Generacji „Generationenhaus Lebensbaum”, który powstał w odrestaurowanym budynku dworskim z XVI wieku. Grupa miała możliwość zwiedzić Palarnię świec „Crottendorfer Raucherkerzenwelt” i wziąć udział w warsztatach tradycyjnego wyrobu świec kadzidłowych. Ostatnim zwiedzanym obiektem była dworska serownia „Hofkaserei Fritzsch Crottendorf”, której powstanie współfinansowano ze środków programu Leader.

Podczas wizyty odbyło się również spotkanie z przedstawicielami miejscowej LGD, którego celem była wzajemna wymiana doświadczeń pomiędzy LGD oraz dyskusja na temat możliwości podjęcia współpracy międzynarodowej. 


Stronę odwiedziło: 80450 osób.